Veteránská sobota

Tuto sobotu ( 28. března 2009) se konaly hned dvě veteránské soutěže. V Německu bylo veteránské mistrovství , kam tradičně jezdí parta Franty Dědečka. Z tisku se mi doneslo, že tam posbírali několik podiových umístění, doufám, že dodají i nějakou fotografii. V Maďarsku se konalo již 11. mezinárodní mistrovství . Česká výprava čítala patnáct závodníků.

Umístění : 1. Bohouš Šaršoun, Mirek Skalický

                  2. Maruška Kůrková, Jarda Banszel, Honza Zázvorka, Jarda Zeman, Milan Vágner

                 3. Jirka Černota, Zdeněk Kalfus

                 5. Jirka Semecký, Zdeněk Grassinger, Honza Kučera , Pavel Kříž, Tibor Slažanský.

Jak stojíme na bedně, nebo v jejím těsném sousedství, si můžete prohlédnout tady.

Jirka

Dva komentáře to “Veteránská sobota”

  1. Trudy Hymel napsal:

    Are you trying to find effective online marketing that delivers real results? Sorry to bug you on your contact form but actually that was kinda the point. We can send your ad copy to sites through their contact pages just like you’re getting this ad right now. You can specify targets by keyword or just start mass blasts to websites in the country of your choice. So let’s say you want to send a message to all the contractors in the United States, we’ll scrape websites for just those and post your advertisement to them. Providing you’re advertising something that’s relevant to that niche then you’ll receive an amazing response!

    Send a quick note to ethan3646hug@gmail.com to get details about how we do this

  2. Carma Holdsworth napsal:

    Would you like to submit your ad on thousands of online ad websites every month? For a small monthly payment you can get virtually endless traffic to your site forever!To get more info take a look at: http://www.submitmyadnow.tech

Leave a Reply